Hoppa till huvudinnehållet

LISTA: Här är dina klasskompisar när gymnasiet drar igång!

Publicerad:
Reporter Peder Kaldal
Peder Kaldal
peder.kaldal@nwt.se
Nu börjar resan mot studenten.
Nu börjar resan mot studenten. Foto: Erik Svensson/TT

Skolstarten närmast sig med stormsteg.

Ska du börja gymnasiet i höst?

Då kan du kika här vilka som blir dina klasskompisar de närmsta åren.

I går publicerade vi listorna för gymnasierna i Karlstad.

Här hittar du 63 program från tolv gymnasieskolor i övriga länet.

Noterbart är att listorna är gjorda efter första reservantagningen.

Estetiska skolan, Arvika.
Estetiska skolan, Arvika. Foto: Karin Sidenvall

Estetiska skolan

Estetiska programmet Musik

Andreassen Myklemyr Iselin

Aspetorp Villemo

Damström Allis

Danielson Rut

Enander Ahlstrand Saga

Engqvist Björklöf Hedda

Eriksson Emma

Eriksson Malin

Eriksson Moa

Gotten Axel

Kappler Johann

Levin Rebecka

Skoglund Joanna

Uvefalk Nilsson Alice

Åmberg Melker

Solbergagymnasiet, Arvika.
Solbergagymnasiet, Arvika. Foto: Jan-Olof ”Lollo” Johansson

Solbergagymnasiet

Ekonomiprogrammet

Arvidsson Stina

Axelsson Alice

Axelsson Astrid

Aziz Dana Marita

Eriksson Nova

Görlin Annie

Håkansson Evelina

Högefjord Sigge

Ivarsson Leo

Johansson Malte

Johansson Millie

Jukic Almir

Kardagh Shabo Emilio

Karlsson Vera

Kristensen Emmy

Linga Gustaf Philip

Lundqvist Hanna

Mehmedovic Amel

Mellbin Idun

Mhanna Peter Bassam

Michael Fisaha Ermias

Nilsson Alexandra

Nilsson Philip Kullgren

Nilsson Stina

Nordvang Lovisa Siggelin

Nuha Aida

Nävehed Elma

Oldén Holmqvist Emma

Olofsson Anton

Olsson Signe

Persson Moa

Rama Naron

Reardon Liam

Reardon Samuel

Salehi Bettin

Salem Yassmin Jemal

Segolsson André

Skoglund Meja

Spets Hilma

Taylor Bullen Hugo

Tesfasilasie Tomas Tedesse

Tindefjord Isabell

Väisänen Max

Wassberg Albin

Wettervid Alice

Wiotti Cassandra

Öhlin Inez

Naturvetenskapsprogrammet

Altabe Aymen

Apelkvist Ossian

Binfrid Selma

Edgren Isaac Källström

Eriksson Philip

Fielitz Jacob

Gustavsson Herman

Haddad Nina

Hebeisen Selma

Hope Nora

Jansson Jonathan

Johansson Edvin Aarrestad

Karlsson Wilhelm

Kheder Farhad

Marf Tina

Olsen Nora Gustafsson

Olsson Herman

Olsson Nathalie Hujanen

Petersson Alexander

Risheden Björn Mossberg

Schmidt Samuel

Skantz Sara

Skoog Eliasson Lisa

Sundström Irja

Samhällsvetenskapsprogrammet

Ahlvar Felicia

Appelgren Agnes

Assedal Melvin

Eriksson Malin Staum

Granqvist Milla

Hilmersson Emma Olsson

Johansson Wilma

Magnusson Albin

Nilsson Aimée

Nilsson Emma

Rama Florenca

Room Theo

Sinani Erza

Westman Petter

Teknikprogrammet

Fors Oscar

Gomnam Shahin

Gärdt Oscar

Jakobsson Elias

Jansson Viktor

Jejjo Jakob

Johansson Emil

Karlsson Hugo

Knasiak Vincent

Larsson Ranta Tyra

Ljung Anton

Musawi Umid

Svensson Simon

Umit Kamuran

von Essen Philip

Taserudsgymnasiet, Arvika
Taserudsgymnasiet, Arvika Foto: Oscar Walldén

Taserudsgymnasiet

Bygg- och anläggningsprogrammet

Andersson Karolina

Bergström Annie

Bernarhjelm Tindra

Bryntesson Isaac

Carlsson Mimmi

Eriksson Ludvig

Henriksson Alva

Karlson Noel

Karlsson Michelle

King Jenson Lawrence

Lind Albin

Nilsson Filip

Olsson Edwin

Olsson Sixten

Skoog Eliasson Alice

Ås Lukas

Barn- och fritidsprogrammet

Baltus Zoe Hetty Anne

Berani Leona

Blomqvist Diesel

Borg Saga

Bylund Engla

Hallberg Lomi Colley

Holmer Martina

Larsson Tim

Lundgren Ellen

Lövgren Bianca

Olsson Ann Marie

Olsson Santacruz Liz

Rasmussen Freya

Rauhala Ariko

Sahlström Hanna

Öberg Ella Stridh

El- och energiprogrammet

Andersson Emil

Andersson Tuva

Aurbakken Gustav

Blomgren Malte

Danielsson Alfred

Fredriksson Hannes

Josefsson Nils

Lundgren Oskar

Nilsson Elias

Nordenberg Alva

Nykvist Ludvig

Nytomt Albin

Philipsson Jesper

Sellberg Felix

Sundbäck Joel

Åkerlind David

Försäljning- och serviceprogrammet

Albertsson Tilda

Brüggemann Thea Persson

Malmstedt Ville

Parling Linnea

Spets Albin

Söderberg Devin

Sörli Nadia Lakhon

Industritekniska programmet

Ahmed Hosam

Albrektsson Eneroth Meja

Andersson Gustav

Berglund Alva

Broberg Alexander

Brunzell Angelina

Danielsson Dennis

de Jong Therese

Engström Alfred

Furuseth Hampus

Gustafsson Rickard

Johansson Emil

Meziu Rinor

Olberg Maja

Tangen Rasmus

Zascirinskis Oskars

VVS- och fastighetsprogrammet

Andrén Lagerwall Lias

Bäck William

Hallgren Jonatan

Henriksson Viktor

Hådén Liam

Johansson Cazper

Josefsson Liam

Karlsson Isac

Klingenberg Lennox

Nilsson Emil

Persson Felicia

Salim Boulos Kevin

Schjervheim Leo

Slettebö Alfred

Spik Alvin

Östanlind Vendel

Vård- och omsorgsprogrammet

Abdul Aal Huda

Alexandersson Julia

Johansson Ida

Jørgensen Silje-Michelle Helse

Kindberg Malin

Nilsson Pauline

Vernersson Allis

von Wachenfeldt Emma

Wanderoy Casey

Östberg Emilia

Spångbergsgymnasiet, Filipstad.
Spångbergsgymnasiet, Filipstad. Foto: Göran Persson

Spångbergsgymnasiet

Bygg- och anläggningsprogrammet

Bergqvist Fredrik

Calin Jonathan

Duranek Romeo

Edmark Harry

Eriksson Carl

Eriksson Hector

Gustafsson Alfons

Hedelin Robin

Johansson Niklas

Magnusson Svanlind Theo

Miettinen Jenni

Nettergård Eriksson Sonny

Nordin Melvin

Norling Oscar

Norrmén Svendsen Miranda

Palmqvist Michael Öberg

Pohlmann Theo

Saikoff Anton

Schön Christoffer

Strand Emil

Stålnacke Oskar

Sundberg Melwin

BF Pedagogiskt och socialt arbete – lärling

Botström Viktor

Granfelt Anja

Johansson Nora

Lundgren Viktor

Nilsson Molly

Sundberg Ella

Vickström Wilma

El- och energiprogrammet

Abukar Abdikarim Salad

Andersson Hugo

Eriksson Tim

Gomola Grezegorz

Juvél Viggo

Jägerquist William

Karlsson Anton

Niittymäki Joel

Nilsson Isak

Persson Emanuel

Sakhta Omar

Skogfält Noah

Fordons- och transportprogrammet, Personbil – lärling

Halt Melvin

Hedlund Alex

Hübbert Jernberg Nathaniel

Iversen Karlsen Benjamin

Sjöberg Erik

Försäljnings- och serviceprogrammet – lärling

Eriksson Alicia

Fors Mija

Hagelin Emilia

Hjertstedt Savannah

Jernberg Saga

Karlsson Engla-Lee

Knutsen Alwin

Ryen Blåder Ebba

Saxin Stina

Syrén Skaret Ebba

HV Frisör, barberare och hår- och makeupstylist – lärling

Dufva Bran Lowa

Eriksson Ellen

Gustafsson Ida

Häggström Emelie

Johansson Hanna

Malmberg Wilma

Marttila Elsa

Modin Märta

Ohlhus Stella

Paw Saw Mo Shae

Schochow Li

Industritekniska programmet

Dahlberg Wilmer

Gjermandsen Hampus

Magnil Albin

Svensson Elias

Naturvetenskapsprogrammet

Alahmad Maram

Balogi Linus

Björklund Nelly

Bäckman Ludvig

Halvarsson Kevin

Kempe Phoebe Isabel

Magnil Emilia

Nordstrand Anna

Said Salim Leyla

Viker Oliver

Samhällsvetenskapsprogrammet

Abdurasis Maryam

Carlstedt Attila

Dahlberg Jill

Dissanayake Eva

Granfelt Ellna

Hansen Fanny

Holmström Vega

Jasim Rozheen Khoshavi Jas

Khtir Christensen Emil

Larsson Albin

Marsell Wilma

Moursal Rahma Abdi

Persson Tyra

Rickan Hedda

Vård- och omsorgsprogrammet – lärling

Himiye Fardowso Dhegey

Omar Abdiwasac Ibrahim

Omar Hawo Abdiqaadir

Ruud Joanna

Syrén Nadija

Forshaga Kommun
Forshaga Kommun Foto: Peter Bäcker

Forshagaakademin

Naturbruksprogrammet

Inriktning Djur

Abrahamsson Emma

Andersson-Georgsson, Frida

Brenna Marte

Ednarsson Sophia

Engelbrekt Miranda

Eriksson Novalee

Granat Hannah

Hallberg Lovisa

Hofman Meja

Johnsson Irma

Lind Petrén Embla

Lomner Malva

Nykvist Ebba

Nytomt Ella

Seljord Eriksen Wilma Linnea

Skane Natalie

Skaret Noah

Skoglund Tuva

Inriktning Naturturism

Albrektsson Pontus

Alfredsson Elis

Alm Evelina

Alsterdal Neo

Andersson Jokkie

Andersson Jonatan

Asp Sebastian

Berglind Douglas

Blomberg Klingstedt Ludwig

Bodehag Gabriel

Botterli Saga

Bruhn Lindgren Alfonz

Bäcksro Loke

Davidsson Emil

Degler Oliver

Engdahl Nellie

Eriksson Loke

Eriksson William

Fahlström Viggo

Granath Julia

Haglund Milo

Hagström Wille

Hellblom Melker

Högberg Nils

Höök Gustav

Ida Heikkinen

Jacobs Hailey

Jakob Gustafsson

Jansson Casper

Jensen Oliwer

Johansson Tewin

Josef Robertsson

Karlsson Tindra

Kensing Kvick Elton

Kindlund Tilda

Liljestrand Daniel

Lindgren Filip

Ludwig Wirius

Lund Anton

Lundaby Gunnar Nordlander

Malte Falk

Mattie Quick

Mattsson Samuel

Mungrang Adisawong

Nilsson Victor

Nordlander Winbäck William

Nordquist Axel

Ortlieb Embla

Reich Axel

Rosenberg Philip

Spetsmark Leion

Svanström Carlsson Gabriel

Svedberg Zion

Sveder Ludvig

Thorsell Elias

Wahlström Wilmer

Wenne Leia

Wichers John

Wik William

Wikström Felix

Zander Elliott

Åkerberg Hugo

Älvstrandsgymnasiet, Hagfors.
Älvstrandsgymnasiet, Hagfors. Foto: Daniel Olausson

Älvstrandsgymnasiet

Bygg- och anläggningsprogrammet

Ejdsell Gabriel

Hedeås Alexander

Hermansson Julia

Johansson Erik

Jonasson Stina Storm

Loubani Sadam

Modahl Nora

Petruska Alexander

Wesster Gustav

Barn- och fritidsprogrammet

Berggren Felicia

Björling Ida

Cakovic Elina

Jansson David

Jonasson Oskar

Leinemar Max

Meeuwissen Roxanne

Rangelind Dahlström Natalie

Storm Midas

Vega Garcia Niklas

Ömnehag Alexander

El- och energiprogrammet

Andersson Melvin

Brokvist Edvin

Danielsen Otting Mathias

Ekberg Hampus

Höglund Emil

Keväänranta Eriksson Theo

Kinnari Ossian

Norström Klas

Olsson Herman

Söderlund Isaac

Åkerlund Willhelm

Ekonomiprogrammet

Almouslim Marwa

Arnström Liam

Axelsson Hugo

Barréra Axelsson Emmie

Ejnermark William

Hellström Otto

Jansson Ville

Johannesson Hugo

Kahdum Melak Ali

Kibrom Natanael Eyob

Munk Erik

Nilsson Pontus

Rondaan Rinske

Sandström Theo

Stefansson Elias

Sutla Rajasalo Tim

Åslund Albin

Fordons- och transportprogrammet

Bjurström Kevin

Diewock Leonora Hermine

Engström Anton

Linder Casper

Nilsson Linuz

Persson Anton

Industritekniska programmet

Englund Vilda

Gustavsson Ida

Haffling Felix

Lans Alma

Lövsta Emilia

Persson Julia

Rosendal Tyra

Samhällsvetenskapsprogrammet

Alfredsson Jonathan

Axelsson Isa

Bryntesson Vilma

Carlsson Isac

Fändriks Svante

Gadevall Heidi

Halvarsson Nova

Heiligenmann Nina

Jansson Petter

Johansson Elias

Knudsen Hanna

Knulst Nikkie Maria

Korriku Rrok

Linné Melker

Melberg Ebba

Nordvall Hanna

Nyman Svea

Rone Elin

Roovers Senna Renee

Sundhäll Eveline

Svensson Johan

Teknikprogrammet

Andersson Maja

Carmesten Lukas

Ekman Gyllbäck Johannes

Fadhil Yousif Khaldoon Fadh

Hultgren Nova

Looye Hendrikjan

Olsson Emil

Olsson Sally

Oosterhuis Mattias

Vård- och omsorgsprogrammet

Bergstrand Denize

Bloem Femke Evelien

de Graaf Kyra

de Ridder Jurinde Renee

Köhler Julia

Mossfält Tilde

Ostrovschi Rebeca Dalida

Svensson Gry

Söderman Wilmer

Wallmon Olga

Brogymnasiet, Kristinehamn
Brogymnasiet, Kristinehamn Foto: Adina Magnusson

Brogymnasiet

El- och energiprogrammet

Andersson Isidor Häggeborn

Andersson Samuel

Axnér Wilmer

Bui Max

Fagerqvist Julius

Gerlström Elton Andersson

Grammer Viggo

Hedberg Clas

Holmén Melker

Hussaini Ali Reza

Kangro Jennifer

Kui Hun Van Boi Sang

Larsson Hugo

Lidfors Anton

Rama Leon

Tarech Amir

Ekonomiprogrammet

Abou Assaf Kusay

Ali Dalha

Amini Khadijeh

Baronik Agnes

Bazirgan Avan Sirwan

Beimark Stella

Bekking Oskar Myrén

Bäcklund Ellen Müller

Carlberg Alex

Eliyas Yorusalem Michael

Elshani Dennis

Forsberg Therese

Johansson Moa

Johansson Moa

Karlsson Maja Prytz

Kjellgren Agnes

Larsson Alice

Larsson Elin

Lidman Ludvig

Lindberg Olle

Melin Vilma

Moradi Sajjad

Nilsson Adam

Nilsson Isak Jansson

Olsson Eskil

Olsson Gabriel

Pronnier Alice

Salem Sanaa I L

Syrén Neah

Toth Alma

Winqvist Vilmer

Öhlén Henning

Försäljning- och serviceprogrammet

Aktas Sipan

Al Masri Ahmad

Arafat Basel

Bäckman Emelie Viola

Chaiyapa Dechochai

Haj Kassem Yehia

Kakaew Thitiphan

Kiyani Thuva Andersson

Nylander Naemi

Shihan Naser Mubarak

Vernström Teo

Fordons- och transportprogrammet

Andersson Milton

Aspeli David

Berglund Leo

Birkeland Isabelle

Bjernegård Ante

Christiansson Elias

Dahlin Pontus

Eriksson Harry

Erlandsson Jack

Faour Ahed Mohamad

Hanberg Lucas

Jamil Aleeza

Jansson Casper

Johansson Edwin

Kärki Eila

Larsson Shannylou Nacional

Larsson Tilda

Lindén Lindqvist Malva

Lundström Kevin

Nasser Mohamad Noureddin

Nilsson Viktor

Nordström Johan

Pettersson Pyret

Porter Noah Wadrick

Rangfält Gustav

Sjödahl Agnes

Syrén Martin

Tivehag Helmer

Utriainen Viggo

Virén Olle

Westling Loke Törn

Industritekniska programmet

Andersson Melker

Bengtsson Tim

Birkeland Gabriel

Furuberg Luke

Hedström Ellen

Hurskainen Anton

Jonsson Filip

Kroon Otto

Kårtveit Lilly Marie

Larsson Ville Inkinen

Ljung Sebastian

Olsson Noel

Persson Chris

Sundén Emma

Wigh Joel Roos

Naturvetenskapsprogrammet

Abo Chami Mohamad Khaled

Akkus Ikranur

Algharsi Yaman

Alhamwi Sama

Alolabe Mohamad Ali

Awad Zahra

Bergh Josefine

Berisha Erjon

Bohlin Julia

Engström Alivia

Golmami Narges

Johansson Filip

Karlsson Lisa

Lundin Alva

Mohamed Omniah

Pollack Jonatan

Saad Eddin Yamameh

Sjökvist Elias Engen

Smith Olivia Lode

Springfeldt Filip

Samhällsvetenskapsprogrammet

Ahlin Wilma

Al-Azzawi Kawther

Aldaoodi Moayd

Alnaimi Ahmmed

Andersson Hedvig

Basha Souaad Sare

Brunzell Ellen

Fröding Alexander

Hachem Hachem

Hajkassem Zakaria

Hassel Rådesjö Tobias

Igelström Hulda

Isaksson Axel Nilsson

Jansson Johanna

Johansson Malte

Kamal Rooa

Kojo Alicia

Lindberg Rasmus

Modig Josephine Staake

Odebäck Kerstin

Olsson Jacob

Olsson Wilma Sandell

Palm Tilda Tikkanen

Pettersson Wilma Lugn

Saadi Mostafa

Safir Nart

Sevelin Maja

Souydan Mohammad Nour

Ståhl Olivia

Svensson Liam

Thelin Klara

Torres Muñoz Kim Dominick

Teknikprogrammet

Björn Jesper Jegefalk

Ghimire Raja

Hallström Elis

Karlsson Samuel

Mohammadi Sujad

Osman Robin

Zakhoy Darvan

Vård- och omsorgsprogrammet

André Nydén Nova

Azizi Parsa

Bergman Edward

Botah Subhia

Mun-In Thanisanan

Sairafi Hanan

Sidani Sarah

Torstensson Rasmus

SG Broby, Sunne.
SG Broby, Sunne. Foto: Bengt Krönström

SG/Broby

Industritekniska programmet

Axelsson Elias

Blom Bergendahl Dewin

Dadko Mohamad

Daher Jacob

Danielsson Lukas

Eriksson Oscar

Hagström Filip

Larsson Erling

Larsson Lukas

Lindgren William

Mattsson Lind Nelly

Molaup Kvåle Mats

Persson Simon

Sandell Jacob

Westvang Odin

IN Produkt och maskinteknik (Riksrekryterande)

Berntsen Nereng Magnus

Ekelund Simon

Finér Theodor

Flodin Heddy

Frykestam Martin

Hildebrandt Emely

Larsson Gustav

Liss Johannisson Norder

Lööf Agnes

Nyberg Erik

Palovaara Hannes

Strömdahl Felix

Wikman Anton

Naturvetenskapsprogrammet

Bergkvist William

Ekelund Xander

Nykvist Teodor

Sohl Enar

Wikström Melwin

Samhällsvetenskapsprogrammet

Alzugaray Josias

Böttger Timian. K.

Edgren Ellinore

Josefsson Elias

Kalafati Katholiki Aikaterini

SG Södra Viken, Sunne.
SG Södra Viken, Sunne. Foto: Dan Enwall

SG/Södra Viken

Fordons- och transportprogrammet

Andersson Theo

Appelgren Hilda

Bengtsson Nellie

Bolinder Lundquist Ronja

Borg Emilia

By Lukas

Emanuelsson Edwin

Englund Linnea

Eriksson Ella

Eriksson Rasmus

Fager Saga

Fossengen Tea

Georgsson Filippa

Granfelt Arvid

Grundtjernlien Nyber Julia

Gullström Tindra

Hallberg Hampus

Hallbäck Tom

Hedström Jean

Helgesson Emil

Huldén Agnes

Hultkrantz Samuel

Håberget Gilbert

Höög Jakob

Johannesson Blixt Noah

Jonsson Alwin

Jäger Sören

Karlsson Hannes

Klahr Nathalie

Krogh Ellen

Leander Melvin

Liljemark Melker

Lindblom Oliwer

Magnusson Rikard

Möllberg Axel

Olsson Alva

Persson Adina

Persson Christopher

Strandberg Emil

Svensson Erik

Thell Anton Andreasson

Varg Nellie

Västlund Kajsa

Wertner Henrik

Wilhelmsson Simon

Öman Filippa

Österberg Irma

Naturbruksprogrammet Skogsbruk

Bernhus Isac

Björkqvist Karl

Cajdell Anton Brefält

Engström Arvid

Forslund Oscar

Freudenthal Elliot

Gryth Zander

Gunner Vilmer

Gustafsson Martin

Haby Hugo

Hansen Enarsson Vidar

Henrixon Samuel

Johansson Filip

Karlsson Kevin

Karlsson Viktor

Möberg Elias

Nilsson Erik

Nilsson Joel

Olsson Emil

Pettersson Saga

Remnér Amanda

Röd William

Sjöberg Daniel

Stenholm Dylan

Strand Birk

Sundqvist Albin

Tjeldnes Adrian

Tärnler Viktor

Västlund Casper

Wallerius Marcus

Watts Markus

Åsman Max

Herrgårdsgymnasiet, Säffle.
Herrgårdsgymnasiet, Säffle. Foto: Claes Österman

Herrgårdsgymnasiet

Bygg- och anläggningsprogrammet

Akunis Hugo

Anderberg Liam

Andersson Max

Assia Emilio

Bark Vilmer

Björevall Emil Högberg

Edkvist Christoffer

Emanuelsson Simon

Eriksson Leon

Fridh Loke

Holm Herman

Jansson Noah

Johansson Emil

Johansson Kevin

Jonasson Saga

Karlsson Theo

Kullander Elmer

Källback Isak

Larsson Elias

Ling Liljeqvist Liam

Martiensen Danny

Moberg Jonatan Bergquist

N`ss Linnéa Sandaker

Nilsson Frida

Nordström Erik

Persson Roos Henrik

Renström Melker

Vestlund Anne-Louise

Wik Lukas

Zetterlund Erik

Ågren Christoffer

Östling Tobias

Östlund Linus

Barn- och fritidsprogrammet

Gustafsson Vendela

Jansson Thea

Johansson Emmelina

Johnsson Erica

Kellgren Lowa

Kvaldén Elin

Lundqvist Molly

Magnusson Linnea

Olsson Aylin

Olsson Céline

Skog Alva

El- och energiprogrammet

Andersson Markus

Eriksson Ludvig

Hedelin Marcus

Jasim Mohammad Isak

Lövenhamn Leo

Nylén Glad Anthony

Tornestrand Rasmus

Westlindh Erik

Östlund Casper

Fordons- och transportprogrammet

Aldén Viktoria

Andersson Felix

Arvholm Emil

Aziri Tefik

Blom Isak

Dahlgren Ida

Danielsson Jonna

Edgren Hampus

Einarsson Colin

Ekelund Oliver

Eriksson Albin

Eriksson Bjälhammar Liam

Eriksson Hugo

Eriksson Tuva

Flygh Amanda

Granat Embla

Harling Henrik

Holm Milton

Hultstrand Wilma

Issa Sarkis

Jarl Högsved Tuva

Johansson Oskar

Knutsson Moa

Krogdal Anton

Kvaldén Emil

Lilja Ohrvik Ax’L Sture

Lindh Östberg Bonnie

Markovic Noah

Mård Tindra

Nedhagen Thim

Nilsson Anna

Nilsson Hilma

Norberg Theodor

Olsson Jimmie

Persson Hugo

Pettersson Oscar

Porath Eddie

Rhodin Jhim

Saarnak Hugo

Sae-Kung Dennis Enfjäll

Sakariasson Frida

Schmidt Denisé

Sjödin Alexander

Ström Erik

Svensson Viggo

Thörner Peter

Stjerneskolan, Torsby.
Stjerneskolan, Torsby. Foto: Daniel Olausson

Stjerneskolan

Bygg- och anläggningsprogrammet

Adam Ibrahim Nasreen

Augustsson Jens

Berglund Albin

Björk Arvid

Björklund Elias

Blom Maiken

Carlsson Jonne

Edvardsson Oscar

Eriksson Elin

Gercke Gustav

Huseynov Hamza

Karlstam Arvid

Laggren Alfred

Larsson Viliam

Lindberg Jack

Linde William

Linder Joel

Nilsson Albin

Nilsson Joel

Nygren Eskil

Ollén Ossian

West Erik

Östlund Linn

Östvang William

Ekonomiprogrammet

Andersson Dennis

Andersson William

Berglund Linnea

Bohm David

Bonander Andreas

Bucht Wesslén Elsa

Bylund Pauline

Dolk Caesar

Eriksson Anna Karin

Eriksson Fridolfsson Tilde

Grahn Matilda

Hassoneh Omar

Jakobsson Gustav

Jonsén Nell

Karlsson Tilde

Karlsson Zetterlund Hilma

Kellner Hedvig

Lagerstrand Måns

Lidström Hanna

Ljunggren Oscar

Lundberg Aron

Pettersson Anton

Silfwerplatz Ebba

Sundström Benjamin

Svanberg Elsa

Söder Oskar

Törnkvist Philip

Wernersson Märta

Wickenberg Parisa

Fordons- och transportprogrammet

Danielsson Karl

Gustafsson Oskar

Johansson Simon

Kjelgård Emil

Lander Lucas

Persson Pauline

Rådberg Hugo

Strandberg Karl Hofsten

FT Tävlingsmekaniker (Riksrekryterande)

Asplund Dennis

Dolderer Marcel

Engelbrektsson Nils

Frykemo Arvid

Holm Alfred Gustavsson

Krantz Oliver

Kronvald Filip

Sveen Sunniva

IN Svetsteknik (Riksrekryterande)

Dedorsson Elias

Dedorsson Isak

Grönvall Rasmus

Jakobsson Joel

Larsson Felicia

Nilsson Isak

Nilsson Nils

Närhi Larsson Sammi

Persson Alex

Persson Forsberg Erik

Spångedal Isak

Ögren Noah

Naturvetenskapsprogrammet

Ahmadi Bilqees

Ahmadi Zahra

Alwadi Racha

Alwan Tamara

Badle Joudi

Claussen Leonard

Darfors Leo

Gedda Olle

Hedin Elsa

Hedsten Swahn Alfred

Isa Daria

Jarhult Albin

Jägemalm Noah

Karlbäck Axel

Klingspor Lindblom Tyra

Krysander Kalle

Liao William

Möller Ellen Larsson

Omblets Thijn

Ostojic Dario

Ravenskog Tristan

Trofast Arvid

Vennerström Josefine

Wikström Axel

Samhällsvetenskapsprogrammet

Ahrens Marlon

Albihn Julia

Alvarsson Klara

Beverin Wilma

Björklund Lovisa

Bönström Emma

Carlsson Olivia

Classon Lovisa

Gibbs Elias

Grigholm Felicia

Grzegorek Olsson Theodor

Haugen Maja

Henriksson Bella

Hult Hampus

Håkansson Axel

Högfeldt Oisín

Larsson Hilda

Linder Maja

Listam Christopher

Olsson Cornelia

Rudström Juni

Schreuders Tom Cornelis

Strand Ester

Teknikprogrammet

Bood Melker

Branzell Eskil

Busch Assar

Karlsson Petter

Lövgren Rasmus

Sharify Mohammad Hussain

Vennerström Tobias

Vård- och omsorgsprogrammet

Ahlqvist Clara

Andersson Annie

Dyke Charis

Ekenhall Alma

Embretsen Emilia

Eriksson Ronja

Frykemo Isabelle

Haglund Stella

Hedström Wilma

Holöien Nilsson Marcus

Lima Larsson Karolina

Lund Gisela

Marklars Ella

Märs Sophie

Nilsson Antonia

Palmroth-Jäderström Tindra

Persson Emma

Persson Tilda

Pilström Alva

Unneberg Cassandra

Westin Isabella

Årjängs gymnasieskola.
Årjängs gymnasieskola. Foto: Helena Ingman

Årjängs gymnasieskola

Försäljnings- och serviceprogrammet

Carlberg Josefin

Khumkhuntod Kittiya

Nshwati Btwl

Ström Tristan

Fordons- och transportprogrammet

Aarstad Dennis

Andersson Liam

Anglid Alvin

Elofsson Angelica

Langeid Daniel

Lundkvist Dominiq

Nilsson Emil Björk

Orsby Edwin

Tandberg Colin

Trønnes Jensen Ida-Marie

Artikeltaggar

ArvikaBrogymnasietEstetiska skolanFilipstadForshagaakademinHagforsHerrgårdsgymnasietKristinehamnSG BrobySG Södra VikenSkola och utbildningSolbergagymnasietSpångbergsgymnasietStjerneskolanSunneSäffleTaserudsgymnasietTorsbyÅrjängÅrjängs gymnasieskolaÄlvstrandsgymnasiet

Så här jobbar Arvika Nyheter med journalistik: uppgifter som publiceras ska vara sanna och relevanta. Vi strävar efter förstahandskällor och att vara på plats där det händer. Trovärdighet och opartiskhet är centrala värden för vår nyhetsjournalistik.